محصولات

محلول ظهور و ثبوت فیلم

داروی ظهور و ثبوت رادیولوژی

برای خرید محلول ظهور و ثبوت فیلم رادیولوژی پریمکس آلمان اینجا کلیک کنید

محلول ظهور و ثبوت رادیولوژی پریمکس آلمان دارویی مناسب برای ظاهر شدن تصاویر غیر قابل رویت می باشد.

محلول ظهور و ثبوت فیلم رادیولوژی حاوی دو گالن 5 لیتری داروی ظهور و دو گالن 5 لیتری داروی ثبوت می باشد.

کنسانتره به حالت پودری می باشد و برای استفاده باید با آب مخلوط شود. ظهور و ثبوت فرایندی شیمیایی برای قابل مشاهده کرده تصویری  که با چشم نمیتوان دید است. مرحله ظهور تصویرهای پنهان را به تصاویر قابل مشاهده تبدیل می کند و دانه های نقره را که نور به آن تابیده  به نقره های فلزی تبدیل می کند. مواد اصلی در مرحله ظهور شامل :

بافر، محافظت کننده ها، مواد تجزیه کننده، حلال ها، عوامل ظهور و تشدید کننده ها می باشد. به مرحله ایی که موجب متوقف شدن داروی های ظهوری که در امولاسیون جذب شده ، ثابت کردن و شستشوی هالید های نقره ای می شود مرحله ی ثبوت می گویند.

این مرحله دارای مواد اصلی اسید ها ، مواد ضد رسوب، عامل های ثبوت، بافر و مواد سخت کننده است.

نحوه ظهور و ثبوت فیلم با داروی ظهور و ثبوت پریمکس بدین صورت است :

ابتدا یک هنگر به اندازه ی فیلم انتخاب کرده و سپس دمای ظهور را اندازه گیری می کنیم. دمای دارو باید بین 18 تا 22 درجه سانتیگراد باشد. چراغهای معمولی را خاموش و چراغهای ایمنی را که قرمز رنگ هستند روشن کنید. فیلم را درون هنگر قرار دهید و دارو را به همراه یک همزن پلاستیکی و با استنلس استیل هم بزنید و فیلم را همراه هنگر داخل دارو قرار دهید. بعد از خارج کردن فیلم و هنگر از داروی ظهور آن را به مدت 40 ثاتیه با آب معمولی شستشو دهید و داخل داروی ثبوت به مدت 6 الی 8 دقیقه قرار دهید. چراغهای ایمنی را خاموش کرده و چراغ سفید معمولی را روشن نمائید.

بعد از خارج کردن فیلم و هنگر از داروی ثبوت آن را با آب معمولی شستشو دهید. عکس را از هنگر جدا کرده و روی یک طناب انداخته تا خشک شود. پس از خشک شدن عکس برای تفصیر و جمع آوری آماده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید